Loading...
Kolekcjonerska edycja gier 2017-09-25T21:46:54+00:00

Informacje o kolekcji

Kolekcja składa się w chwili obecnej z dziesięciu tytułów:

1. Klątwa (LK Avalon)

2. Miecze Valdgira (ASF)

3. Operation Blood (Mirage)

4. Hans Kloss (LK Avalon)

5. Dwie Wieże (ASF)

6. Caveman (Mirage)

7. Fred (LK Avalon)

8. Kult (ASF)

9. Magia (Mirage)

10. Władcy Ciemności (LK Avalon)

 

Wszystkie tytuły są wydawane na licencji, pozyskanej od posiadaczy praw autorskich.

Zestaw pudełkowy składa się z:

   1. Kasety lub dyskietki
   2. Wielkoformatowej mapy, wydanej na specjalnym papierze syntetycznym – wodoodporna, bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.
   3. Instrukcji
   4. Karty kodów (niektóre tytuły)
   5. Karty rejestracyjnej

Pudełka mają wymiary 18 x 23 x 4 cm, a więc są wielkości dawnych tytułów do PC czy Amigi. Kasety i dyskietki są umieszczone w specjalnych plastikowych wkładkach pozycjonujących.
Całość opatrzona hologramami.

Strona techniczna wydania

Zarówno kasety, jak i dyskietki są wierną, 100%-tową kopią oryginałów, wraz z zachowaniem wszelkich zabezpieczeń przed kopiowaniem, jeśli istniały na danym tytule. Innymi słowy, jest to cyfrowa, wierna kopia, niczym nie różniąca się od oryginału. Zachowanie zabezpieczeń nie służy rzeczywistemu zapobieganiu wykonywaniu kopii, a jedynie podniesieniu wartości kolekcjonerskiej produktu. Kasety do produkcji są specjalnie produkowane do tej kolekcji – taśma jest przycięta na długość potrzebną do danego tytułu, a obudowy kaset są wykonane z kolorowego tworzywa. Czasem kolor jest dobrany do charakterystyki tytułu, np. Operation Blood jest czerwona. Zapis na taśmie jest specjalnie przygotowany i skalibrowany, zarejestrowany z dużym poziomem zapisu (+10dB), co gwarantuje, że przez długie lata kaseta będzie nam służyć. Testy, wykonane na wybranych losowo próbkach kaset pokazały, że gra wczytuje się za każdym razem.

Całość poligrafii jest bardzo starannie przygotowana i wydana na najwyższym poziomie – nigdy w historii 8-bit nie było w ten sposób wydanych gier. Grafika pochodzi z oryginalnych kaset i dyskietek, jednak została w większości przypadków narysowana zupełnie od nowa, w oparciu o zeskanowane oryginały. Było to konieczne ze względu na marną jakość oryginalnej poligrafii i widoczne punkty sitodruku – szczególnie dokuczliwe po powiększeniu rozmiaru oryginalnej wkładki do rozmiaru pudełka wersji kolekcjonerskiej. Tam, gdzie to możliwe, elementy zostały zwektoryzowane, co jeszcze bardziej poprawia wygląd grafiki.

Zawartość pudełka mieści się w opakowaniu z tektury falistej, która jest umieszczona w pudełku wykonanym z tektury litej, zadrukowanej przy pomocy druku offsetowego oraz pokryta selektywnie lakierem UV. Nadaje to całości wyglądu premium. Ale na tym nie koniec. Całość jest jeszcze umieszczona w obwolucie, wykonanej z tektury litej z naklejoną warstwą z folii aluminiowej. Obwoluta jest zadrukowana przy użyciu najlepszej obecnie dostępnej technologii, czyli HP Indigo. W tej technologii wykonuje się opakowania drogich perfum, kosmetyków, czy opakowania do butelek whisky. Logo, tytuły i wybrane elementy są metalicznie błyszczące. Wydruk jest pokryty błyszczącym laminatem.

Co, gdzie, kiedy i za ile?

Premiera wersji kasetowej powinna mieć miejsce w lipcu, prawdopodobnie 15 lipca. Niektóre tytuły mogą być dostępne wcześniej. Nakład jest limitowany do 50 lub 100 egzemplarzy, w zależności od tytułu. Wersji dyskietkowych jest 20% nakładu. Dlatego, jeśli ktoś chce na pewno zdążyć z zakupem ulubionego tytułu, zanim stanie się niedostępny, powinien złożyć zamówienie w przedsprzedaży, wysyłając maila na adres zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu.

Przedsprzedaż powinna być niebawem dostępna na Allegro, jednak cena będzie nieco wyższa, ze względu na prowizję portalu.

Po premierze gry będą dostępne na Allegro, oraz w sklepie na naszej stronie internetowej.

Ceny:

   • wersja kasetowa – 99 zł za tytuł
   • wersja dyskietkowa – 129 zł za tytuł (premiera po wakacjach)

Dla osób zamawiających 5 lub 10 tytułów będą przewidziane niespodzianki. Jakie – o tym niebawem.

Istnieje możliwość zamawiania w postaci abonamentu. Wtedy koszt całości rośnie o koszt wysyłki raz w miesiącu jednej gry. Uwaga: Tylko wersje kasetowe są dostępne w postaci abonamentu. Dyskietkowe – ze względu na duże zainteresowanie są dostępne tylko po dokonaniu pełnej przedpłaty. Dla wersji kasetowej, przedpłata w przedsprzedaży wynosi 30% ceny, reszta w momencie wysyłki.

Przyszłość kolekcji

Plany wydawnicze sięgają wydania co najmniej 100 tytułów. Jednak to, czy ukażą się kolejne tytuły zależy od powodzenia pierwszych dziesięciu. Jeśli nie będzie na nie popytu, kolekcja zakończy się na dziesięciu tytułach. Są również przygotowywane tytuły dla Commodore 64/128, jednak gry w kolekcji będą inne – nie wszystkie były dostępne dla Commodore, ale także były dostępne tytuły których nie było dla Atari.

Istnieje możliwość wydania także kolekcji programów użytkowych, np. Quick Assembler, Automat Perkusyjny, Chaos Music Composer, Panther, Szperacz Dyskowy i wielu innych. Osoby zainteresowane taką kolekcją, prosimy o kontakt z nami.