Strona główna Dostawa
Logowanie Rejestracja Kontakt Szukaj

O nas

Firma Retronics i wydawnictwo Retronics Publishing powstały w 2011 roku na bazie hobby szefa firmy - retrokomputerów. Początki działalności sięgają roku 1998, kiedy to Jurek Dudek zakupił Commodore 128 za 80 zł z ogłoszenia. Okazało się, że nie tak łatwo podłączyć go do współczesnych telewizorów, więc zaczął eksperymenty z kabelkami. Potem powstał pomysł, aby te kabelki oferować innym, początkowo poprzez fora, a potem, gdy biznes się rozrastał - poprzez Allegro - już jako Retronics.

Obecnie firma produkuje szereg akcesoriów do retrokomputerów, części zamienne, książki, gry, czasopisma - zarówno nowe, jak i reedycje starych tytułów z epoki. Wszystko odbywa się z poszanowaniem prawa autorskiego i majątkowego - na licencjach, umowach i zgodach od różnych osób i firm. Współpracuje z nami szereg osób, które pomagają nam przy projektach.

Chętne osoby również zapraszamy do współpracy!

Wszystkie produkty są wykonywane z wielką pieczołowitością i sercem pasjonatów! Robimy takie, jakie sami chcielibyśmy dostać. Nie liczy się zysk, a zadowolenie klienta. Oczywiście produkty nie są, niestety, tanie - produkcja niszowa, małoseryjna i ogrom pracy generują spore koszty. Ale dzięki pasjonatom, takim jak nasi Klienci, możemy oferować kolejne produkty! Bardzo Wam za to dziękujemy.

Produkty Retronics są sprzedawane na całym świecie, mamy kilku dystrybutorów zagranicznych, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Irlandii i USA.