Strona główna Dostawa
Logowanie Rejestracja Kontakt Szukaj

Aktualności

Kartridż dla Atari Nocne Retro Granie - Polish Collection vol. 2

26 Cze 2024 Druga część składanki polskich tytułów już w przedsprzedaży! Zapraszamy do składania zamówień, realizacja wg kolejności zamówień na przełomie lipca i sierpnia.

Tony już w przedsprzedaży!

19 Maj 2024 Najnowsza supergra dla Atari XL/XE już jest w przedsprzedaży!

Kartridż dla Atari Nocne Retro Granie - Polish Collection vol. 1

17 Maj 2024 Uruchomiliśmy przedsprzedaż specjalnie przygotowanego we współpracy z Nocne Retro Granie kartridża do Atari XL/XE, zawierającego pierwszą część kultowych hitów, które po raz pierwszy ukazują się na kartridżu! Jest to wydanie licencyjne w bigboxie. Nakład jest bardzo niewielki, zresztą jego większość trafia do Nocne Retro Granie.
Premiera będzie miała miejsce na Pixel Heaven 2024 w dniach 7-9 czerwca w Warszawie - będziemy tam z naszym stoiskiem, do którego Was serdecznie zapraszamy!

Tajemnice Atari już w magazynie

17 Maj 2024 Dotarł do nas nakład Tajemnic Atari 3 i 4/92. Zapraszamy do zakupu, nakład nie jest duży!

Commodore & Amiga już dostępne!

21 Lut 2024 Zapraszamy do zakupów, mamy już dwa pierwsze numery w magazynie!

Garść aktualności

13 Lut 2024 Drodzy Klienci! Publikujemy garść aktualności odnośnie produktów, na które oczekujecie:
1. PSX Fan - o to chyba mamy najwięcej pytań - już trwa korekta, za kilka dni idą do druku, więc do końca lutego rozpoczniemy wysyłki. Bardzo dużo czasu zajmuje sprawdzanie "robaczków", jak na załączonym screenie... Ale całość prezentuje się imponująco, na pewno nie będziecie zawiedzeni!
2. Książki "Poznajemy Forth" i "Mikroprocesor Z80" - pierwsza już się drukuje, powinna też być gotowa do końca lutego (oprawa twarda i szyte strony wydłużają czas w drukarni). Druga - kończymy nad nią prace, bardzo się to wydłużyło przez oczekiwanie na wywiad z autorem, który mieszka we Francji.
Obie pozycje mają świetne dodatki (4 w pierwszej, 3 w drugiej) w stosunku do oryginału. Bardzo przepraszamy, że tyle to trwa, ale już zaraz będą obie gotowe.
3. Kolejne numery Top Secret i Bajtka - przełom marca i kwietnia.
4. Tajemnice Atari i IKS - j.w.
5. Pozostałe tytuły czasopism - na razie nie mamy sprecyzowanych planów, musimy najpierw dostarczyć Wam to, na co już ogłosiliśmy przedsprzedaże.
6. Nowe gry - tu niestety sami decydujecie... Zainteresowanie jest marginalne, dziś wrzucimy fotki Robbo PC, Heartlight PC, Mieczy Valdgira II dla Amigi i Skarbu Templariuszy dla Amigi - wszystkie cztery tytuły są dostępne, większość z zamawiających już powinna je mieć u siebie. Nowe tytuły - dopóki nie zwiększy się zainteresowanie obecnymi, nie będziemy produkować kolejnych. A w kolejce czekają naprawdę srogie hity... Jednak licencjodawcy liczą na zysk z obecnych, zanim udzielą nam licencji na kolejne...
7. Nowe książki - też niebawem damy znać, co szykujemy.
A tymczasem zapraszamy Was do naszego sklepu , może jeszcze coś upolujecie dla siebie!

P.S. Wiemy, że nie lubicie czekać na przeciągające się terminy dostaw produktów kupionych w przedsprzedaży. My też bardzo nie lubimy takich sytuacji. Jednak ci, którzy kupują w przedsprzedaży, bardzo nam pomagają ocenić zainteresowanie i późniejszy nakład. Bez tego zapewne dużo byśmy tracili. Dziękujemy Wam za to i przepraszamy za obsuwki! Robimy wszystko, żeby dostarczyć Wam produkty jak najszybciej, ale nie kosztem jakości - tę będziemy utrzymywać na niezmiennie wysokim poziomie (nawet kosztem mniejszego zysku).

Przedsprzedaż oprawionego tomu II czasopisma Top Secret

21 Sty 2024 Już jest możliwe zamawianie limitowanej edycji oprawionego tomu nr II czasopisma Top Secret. Seria będzie limitowana do 50 lub 100 egzemplarzy! Każdy numerowany hologramem.

Przedsprzedaż Top Secret nr 19 i 20

21 Sty 2024 Już można zamawiać kolejne numery Waszego ulubionego czasopisma!
Premiera w maju 2024.

Przedsprzedaż pokrywy do ZX Spectrum +3

16 Sty 2024 Otworzyliśmy przedsprzedaż pokrywy do ZX Spectrum +3, zapraszamy do składania zamówień. Cena po premierze na pewno wzrośnie, bo koszty galopują szybko w górę.

Przedsprzedaż pokrywy do BBC Model B

16 Sty 2024 Otworzyliśmy przedsprzedaż pokrywy do BBC Model B, zapraszamy do składania zamówień. Cena po premierze na pewno wzrośnie, bo koszty galopują szybko w górę.

Pokrywa do Timexa 2048

28 Lis 2023 Pokrywa do Timexa prezentuje się bardzo zacnie! Stan magazynowy się szybko zmniejsza, bo hurtownicy zamawiają, a nie produkowaliśmy jakichś dużych ilości sądząc, że nie będzie zainteresowania. Nowa dostawa dopiero na wiosnę!
https://retronics.eu/?a=item&id=161&l=pl

Pokrywa do Commodore Plus/4

11 Lis 2023 Pokrywy do Commodore Plus/4 coraz bliżej! Pokazujemy Wam wersję przedprodukcyjną, jeszcze mającą drobne niedoskonałości. W poniedziałek rusza produkcja, mamy nadzieję zacząć wysyłki w przyszłym tygodniu.

Nowe tytuły czasopism w ofercie

04 Paź 2023 Dodaliśmy do sklepu nowe tytuły czasopism, na razie tylko Computer Studio jest dostępny w przedsprzedaży, reszta ma status WKRÓTCE, ale możecie się zapisać na newsletter ich dotyczący - będzie wysłany gdy pojawią się w przedsprzedaży. Część z nich jest nie do dostania na rynku wtórnym. Dlatego warto zamówić w przedsprzedaży, tym bardziej że cena po pojawieniu się magazynów może wzrosnąć. Koszty druku cały czas rosną.

Opóźnienia....

25 Wrz 2023 Drodzy Klienci! Na wstępie bardzo przepraszamy za opóźnienia, które są już bardzo duże w przypadku niektórych produktów. Dopadły nas kłopoty "kadrowe", niestety. Pracujemy w weekendy i do późnego wieczora, żeby jak najszybciej z tego wybrnąć. Prezentujemy Wam kilka renderów Top Secret 15 i 16, który w tym tygodniu idzie do druku. W następnym - Bajtki 3 i 4/87 oraz IKSy 5 i 6. I to zamknie część zaległych czasopism (oprócz Commodore & Amiga i Moje Atari, które były i są przewidziane na koniec roku).
Jeśli chodzi o książki - Poznajemy Forth i Mikroprocesor Z-80 - ta pierwsza powinna pójść do druku w połowie października, druga - nieco później. Obie będą miały świetne dodatki, których nie miały oryginały (napiszemy o nich niebawem). I z opóźnień mamy jeszcze gry Robbo i Heartlight dla PC - obie ukażą się w październiku. Też o nich niebawem napiszemy. Szykujemy kolejne gry, sporo dla Amigi.
Dziękujemy Wam za wsparcie, wyrozumiałość i ogromną cierpliwość!

Książka 'Badanie Wypadków Lotniczych'

17 Lip 2023 Książka o badaniu wypadków lotniczych dotarła do nas i zaczynamy wysyłki! Jeśli ktoś jeszcze chciałby zakupić egzemplarz, to ostatnie sztuki są w sklepie! Nakład wynosi tylko 200 egzemplarzy, każdy jest numerowany hologramem.

Produkty ze statusem WKRÓTCE i lista chętnych

12 Lip 2023 Dodaliśmy funkcję zapisu adresu e-mail do listy chętnych lub zainteresowanych danym produktem. Zgłaszajcie produkty, które Was interesują - powstaną szybciej!

Przesyłki pobraniowe

08 Lip 2023 Zgodnie z Waszym życzeniem wprowadziliśmy możliwość zamówień za pobraniem. Opcja raczej kosztowna, bo przesyłka musi być dodatkowo ubezpieczona. Zachęcamy do zapłaty bezpośrednio na konto.

Oprawione roczniki Tajemnic Atari już są!

13 Cze 2023 Już mamy w magazynie oprawione Tajemnice Atari - rocznik 1991. Nie zostało ich wiele, bo większość znalazła nabywców w przedsprzedaży. Warto się pospieszyć!

Kolejne numery czasopisma Top Secret

06 Cze 2023 Już są dostępne fizycznie numery 13 i 14 czasopisma Top Secret.
Pracujemy w pocie czoła nad Bajtkami 3 i 4/87, Tajemnicami Atari 1 i 2/92 oraz IKSami 5 i 6.
64 Plus 4 & Amiga się drukuje.

Pixel Heaven

25 Maj 2023 Zapraszamy Was jutro od 15:00 na Pixel Heaven, gdzie będziemy mieć stoisko. Będzie możliwość zobaczenia naszych produktów, zakupu w promocyjnych cenach, a także porozmawiania z nami na różne tematy.

Nowa gra "Twin Snakes Run" dla Atari już w sklepie!

17 Maj 2023 Zapraszamy do zakupu fajnej gierki zręcznościowej dla Atari. Nakład limitowany do 50 sztuk.

Komputery 1 i 2/86 już gotowe

04 Maj 2023 Dwa pierwsze numery czasopisma Komputer są już gotowe. Wysyłamy je do osób, które zamówiły je w przedsprzedaży. Jeśli ktoś ma jeszcze ochotę nabyć, zapraszamy! Zostało jeszcze ok. 30 kompletów.

Książka dla fanów lotnictwa

26 Kwi 2023 W sklepie pojawiła się pierwsza pozycja niezwiązana z tematyką retro, ale zapewne dla wielu równie pasjonująca - książka inż. Mariana Sławińskiego, będącego ekspertem w dziedzinie lotnictwa i badania wypadków lotniczych, pracującego w wielu różnych miejscach na świecie przy badaniu wypadków lotniczych i ich przyczyn. Pierwszy taki podręcznik na polskim rynku, skrupulatnie i przystępnym językiem opisujący różne przypadki wypadków. Dużo teorii, ale jeszcze więcej praktyki. Przydatna przede wszystkim osobom związanym z lotnictwem ale również innym, interesującym się tematyką lotnictwa. Książka jest duża, formatu A4, wydana na papierze kredowym, ma 630 stron, ponad 700 ilustracji i zdjęć - wydanie wręcz albumowe, jak to w Retronics Publishing. Zapraszamy do składania zamówień w przedsprzedaży! Nakład jest niewielki.

Folia do wersji "gumkowej" klawiatury Atari XE

27 Mar 2023 W sklepie pojawiła się długo przez Was wyczekiwana folia do tzw. gumkowej wersji klawiatury komputera Atari XE. Jest to folia dwuwarstwowa z przekładką. Uruchomiliśmy przedsprzedaż, folia będzie dostępna w ciągu 2-3 tygodni.

Tajemnice Atari 7 i 8

22 Mar 2023 Tajemnice Atari już są! Uruchamiamy także przedsprzedaż Bajtków (3 i 4/87) oraz IKSów 5 i 6. Zapraszamy do składania zamówień!

Nowe Bajtki i numery specjalne Komputera

17 Mar 2023 Nowe numery Bajtków i numerów specjalnych Komputera są już dostępne w naszym magazynie. Czekamy jeszcze na nowe Tajemnice Atari 7 i 8, które są planowane na przyszły tydzień, a także Komputer - numery 1 i 2/86 - planowane na koniec marca/początek kwietnia. Top Secret 13 i 14 będzie dostępny za ok. miesiąc. 64 Plus 4 & Amiga, numery 1 i 2/90 - powinny być dostępne w połowie kwietnia.

Pokrywy dla Amstrada CPC464 i ZX Spectrum +2 już w przedsprzedaży!

01 Mar 2023 Już można zamawiać pokrywy do Amstrada CPC464 i ZX Spectrum +2 w przedsprzedaży. Produkcja ruszyła, czekamy na dostawę z fabryki. Powinniśmy rozpocząć wysyłki w ciągu 2-3 tygodni. Pierwsza partia nie będzie duża, więc jeśli chcecie wejść w ich posiadanie - zamawiajcie już teraz!

Garść informacji o czasopismach w przedsprzedaży

23 Lut 2023 Garść informacji o realizacji pozycji, które są w przedsprzedaży: Bajtki 1 i 2/87 są obecnie drukowane, za około tydzień powinny do nas trafić i zaczniemy wysyłki. Tajemnice Atari 7 i 8 (oraz ciut później roczniki Tajemnic Atari) trafią do druku niebawem - są na etapie korekty. Komputery 1 i 2/1986 są jeszcze w fazie poprawek, chcemy oddać produkt, który spełni Wasze oczekiwania. Niestety, bardzo mało jest na te numery zamówień, co może skutkować brakiem kolejnych numerów. Druk Komputera o ZX Spectrum rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia. Top Secret 13 i 14 są na etapie korekty i nanoszenia poprawek, też będą gotowe lada moment. 64 Plus 4 & Amiga - powinny być gotowe w kwietniu.

Kolejna dziesiątka kaset dla Atari!

18 Lut 2023 Po długim oczekiwaniu, niebawem pojawi się kolejna, już dwunasta seria dziesięciu kaset z grami dla Atari XL/XE. To już będzie 120 tytułów dostępnych w kolekcji Classic! Można już składać zamówienia w przedsprzedaży, zarówno na pojedyncze tytuły, jak i na całą 12. serię (wtedy jest rabat za zakup całości). Gry będą dostępne w połowie marca.

Gry na kasetach dla Commodore

30 Sty 2023 Dodaliśmy w sklepie wszystkie dotychczas wydane wersje gier na kasetach dla Commodore. Chcecie więcej? Możemy je wydać, jeśli okaże się, że jesteście tym zainteresowani!

https://retronics.eu/?a=cat&id=25&l=pl

Rocznik Tajemnic Atari - 1991

26 Sty 2023 W sklepie pojawił się w przedsprzedaży oprawiony rocznik czasopisma Tajemnic Atari. Edycja limitowana do maksymalnie 50 egzemplarzy, planowana premiera w kwietniu.
https://retronics.eu/?a=item&id=132&l=pl

Nowe gry dla PC w big-boxach

26 Sty 2023 W sklepie pojawiły się w przedsprzedaży dwa nowe tytuły dla PC w wersji big-box. Oba są dostępne w dwóch wersjach. Ukażą się w kwietniu.

Trafopowielacze

20 Sty 2023 W sklepie pojawiły się trafopowielacze - jest to część najczęściej psująca się w monitorach CRT, których już coraz mniej na rynku, a jak wiadomo, dają najlepszy obraz ze starymi komputerami i konsolami. Dlatego warto jak najbardziej je ratować! Same trafopowielacze bardzo trudno już dostać, dlatego uruchomiliśmy dla Was produkcję najbardziej popularnych modeli. Nie ma ich zbyt wiele, dlatego warto zakupić nawet na zapas!

Serwis monitorów, komputerów i innej elektroniki

20 Sty 2023 Często pytacie nas, czy możemy kogoś polecić do naprawy starego komputera, stacji dysków, drukarki czy monitora. Współpracujemy z serwisem Electro-Lab, https://www.electro-lab.eu/ . Jest to grupka młodych, prężnie działających ludzi, którzy z pasją podejdą do każdej naprawy. Gorąco polecamy!

Opóźnienie w druku Bajtków 1 i 2/1987

05 Sty 2023 Drodzy Czytelnicy, mamy opóźnienie w druku Bajtków 1 i 2 z 1987 roku. Tym razem opóźnienie jest z naszej winy, chcemy dopracować numery przed oddaniem do druku - zajmuje nam to więcej czasu, niż zakładaliśmy. Bardzo przepraszamy.

Darmowa wysyłka

05 Sty 2023 Ponieważ chcemy być chociaż trochę konkurencyjni wobec Allegro, wprowadzamy darmową przesyłkę paczkomatem od kwoty 200 zł.

Brakujące produkty

02 Sty 2023 Cały czas dodajemy produkty do naszego sklepu, niebawem uzupełnimy też zdjęcia. Pracujemy nad tym w pocie czoła. Jeżeli interesuje Was szczególnie jakiś produkt z naszej oferty, a nie ma go jeszcze w sklepie - dajcie nam znać!

Darmowa dostawa

24 Gru 2022 Do końca roku włączamy darmową dostawę do paczkomatu dla zamówień od 100 zł wzwyż!

Witamy Was w naszym sklepie!

19 Gru 2022 Nareszcie po wielu latach skończyliśmy konfigurację naszego sklepu. Z ogromną przyjemnością oddajemy go do Waszego użytku!